Ugrás a fő tartalomra

Windows 10 - Távoli segítségnyújtás

Nem tudom, mikor és miért lett elegem a mindenféle távsegítség programokból, de lehet ezt máshogy is csinálni, Microsoft módra!

Van a Windowsnak is megfelelő eszköze erre!

Nézzük lépésről lépésre, mit is kell tenni hozzá!




  1. Ellenőrizzük a Távsegítség/Remote assistance szolgáltatás engedélyezését! Ezt könnyedén megtehetjük a Win+X kombináció lenyomásával majd a "Rendszer/System" pontot válasszuk ki! Ezt elérjetjük a Win+Pause gombok megnyomásával is, de ezek a laptopokon nem minden esetben állnak rendelkezésre! Itt válasszuk ki a "Remote settings/Távoli elérés" lehetőséget a baloldali menüből! Feltétlen ellenőrizzük, hogy legyen engedélyezve a távoli segítségnyújtás!
  2. Nézzük a lényeget! Válasszuk ki a Run/Futtatás lehetőséget a Win+R megnyomásával, mejd ide gépeljük be az "msra" parancsot idézőjelek nélkül majd mehet az Enter gomb!


    A megjelenő képernyőn válasszuk ki a Meghívni valakit... Jó szakembert... Megbízhatót :D
    Itt válasszuk ki a Meghívó file mentését. persze valami "okos" fáljnevet adjunk meg, ha már a
    kiterjesztése ilyen egyszerű: ".msrcIncident". Jó mi? A beszédes fájlnév lehet mondjuk az ember neve, vagy valami ilyesmi: "Lackavári-2017.03.15.msrcIncident"
    A mentés után ezt a fájlt csatoljuk egy új emailhez, amit lehetőleg annak küldjünk el, aki tényleg segíteni fog! :)

    Persze... ha becsukjuk ezt az ablakot, akkor kezdhetjük az egészet előröl... Tehát ne csukjuk be!!! A kódot, amit gyönyörűen kisatíroztam, azt vagy osszuk meg a segítővel telefonon vagy SMS üzenetben (csak a biztonság miatt), de a bátrak csatolhatják az emailhez is, amiben a meghívó szerepel! :D
  3. És ekkor jön a másik oldal szerepe, aki segíteni fog! Ennek sincs más dolga, mint elindítani a fentebb ismertetett módon az "msra" parancsot Win+R msra majd enter!

    Majd a korábban "gondosan" és ismert helyre levélből lementett fájlt betallózzuk!

    Szuper... ekkor jön a jelszó szerepe!

    Ezt ugye valahogy megkaptuk, email, SMS vagy valaki épp most mondja nekünk telefonon keresztül!
  4. Tovább nem segítek, mert innen triviális! Csak egyezkedni kell, hogy ki mit nyom és kattint!
Annyira azért nem volt bonyolult ugye?




Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

ÁNYK - Backup/Restore - Mentés visszatöltés.

Működik minden, csak olyan Fonák Tamás módon... Itt valahogy ez a dolog fordítva van? Ha nem értenéd most meg, akkor majd megérted később, csak figyelj! Először is, kell két gép! Az egyiket nevezzük mondjuk régi gépnek, a másikat új gépnek. Ezenkívül szükség van még az ÁNYK programra is (Ez az új gépen még lehet hogy nincs fent), de ennek futtatásához viszont JRE kell! Mentés: A régi gépen az ÁNYK programban a "Szerviz" menü allatt  a "Fájlműveletek a mentés könyvtárban" menü almenüjében válaszd ki a "Másolás a mentés könyvtárból" almenüt. 1. Kiválasztani mindent (Ctrl-A) 2. Meg kell adni a könyvtárat ahová menteni akarsz. 3. Másolás gomb... Ha "sok" anyag van benne, akkor sokáig tart. Nagyon sokáig.... Visszatöltés: Az új gépen az ÁNYK programban a "Szerviz" menü allatt  a "Fájlműveletek a mentés könyvtárban" menü almenüjében válaszd ki a "Másolás a mentés könyvtárba" almenüt. 1. Meg kell adni a könyv

Apple Mac, Kamu mac, Hackintosh, és a jó magyar billentyűzet! Felcserélt 0 és Í esetén is... :)

Ki ne találkozott volna azzal, hogy PC billentyűzetet akart volna használni a Mac-hez. Mert attól függ, milyen oprendszert használunk, hogy milyen gomb megnyomására valójában mi jelenik meg! Nekem egy kicsit uncsi már, hogy a PC keyboard nem a kiosztásnak megfelelően működik, ha Mac-kel használom. Már miért kellene megtanulnom megint egy kiosztást? Találtam ukelele keyboard layout editort, majd készen is találtam ilyen fájlt! csak be kell másolni a ~/Library/Keyboard Layout könyvtárba, majd hozzáadni mint billentyűzet! Így csak neked lesz, de ha a /Library/Keyboard Layout könyvtárba másolod, akkor yó lesz mindenkinek is! Tök jó! Aztán történt egyszer, hogy megnyomtam a "0" gombot. Hogy mi jelent meg? Természetesen nem a "0" hanem "í" Persze fordítva is! azaz az "í" helyett a "0" és az "Í" helyett persze hogy a "§" Kicsit uncsi így :( Szóval... Lehet mindenféle kext dolgokkal nyomulni, vagy használod e

Ext2 Ext3 Ext4 fájlrendszer akár Windows alatt? Írhatóan? Persze olvashatóan is!

Belefutottam egy EXT2FS mentés EXT4 mentési problémába, és a linuxos gépemen éppen valami más volt... Eddig nekem ez gondot jelentett, de mint kiderült, csak azért, mert nem tudom az internetes keresőket jól használni. Ez egy Windowshoz kifejlesztett EXT2FS driver, és hibátlanul működik! Nos... Ez a cucc zseniális! Amit támogat, mint file system: ext2 ext3 ext4 htree index uninit_bg A leírás szerint csak XP/2K/Vista/Win8 32/64 bit változataival működik csak, de nekem kiválóan működött Windows 10/64 alatt is! Van hozzá külön volume manager is! Egyszerű használni, és nagyon hatékony! Töltsétek le innen Gratula a fejlesztőknek!