Ugrás a fő tartalomra

Kijött a Waze 3.9-es verziója


Vannak benne helyek...  Vannak benne fényképek a helyekhez!
(marcedli)

Nem kell többé keresgélni, melyik épület a kiszemelt cél, hiszen látod majd fényképen is, amit egy wazer társad készített neked!
Eddig csak a térképszerkesztőben volt lehetőség a Helyek adatainak mentésére, mostantól nem kell hozzá a térképet böngészned, jelentheted a kliensből, amikor odaértél.
Legfontosabb tudnivalók az új verzióval kapcsolatban
1. Mivel az új funkciók új rendszerkövetelményeket kívánnak, megszűnik az 4.0-nál korábbi Android verziók támogatása, azaz csak az tudja frissíteni az alkalmazást, akinek a telefonján Ice Cream Sandwich, vagy annál újabb Android rendszer található
2. A kliensből lehetővé válik a helyek felvitele. A jelentések menüben található Hely ikonra kattintva először egy fényképet kell készíteni a helyről, majd lehetővé válik a hely részleteinek szerkesztése is (nyitva tartás, szolgáltatások, kategóriák, elérhetőségek, stb.)

3. A fényképek feltöltése adatforgalommal jár, ezt mindenki tartsa észben, nehogy elfogyjon a limit!
4. Az 1 vagy 2 szintű szerkesztői jogosultsággal bíró felhasználók Hely jelentéseit magasabb szintű szerkesztőknek a térképszerkesztőben először jóvá kell hagyni, csak utána jelennek meg mindenki számára a térképen. Ha valaki sokat jelent, és azt rendre elfogadják, a későbbiekben “megbízható” jelentővé válik, azaz a módosításai jóváhagyás nélkül, azonnal meg fognak jelenni a térképen. A jóváhagyásra váró helyjelentések egy új rétegen jelennek meg a szerkesztőben (Place Updates/Helyek frissítése)
5. Érkezéskor a Waze automatikusan elmenti a parkolóhelyedet, így dolgod végeztével csak nyisd meg az alkalmazást, és könnyebben megtalálhatod az autód.
A helyekre keresve az alábbi csilivili felület fogad majd a kliensben, amin megtekinthetőek, illetve módosíthatóak is a helyre vonatkozó adatok. A térkép alatt bal oldalon látszik az is, hogy az adott hely épp nyitva van, vagy nem (persze ehhez meg kell adni a nyitvatartási időt is), ha több kép van egy helyhez, akkor azokat oldalra húzással tudod lapozgatni, a térkép alján középen lévő csepp gombot lehúzva pedig kinagyítható az adott térképterület.

A legszebb az az új funkcióban, hogy bármilyen hiányzó információt pótolhatsz, így bárki hozzá tud járulni a közös tudáshoz. Eddig csak a térképet rajzoltuk közösen, mostantól a Helyeket (POI-kat, rendelőket, üzleteket, gyógyszertárakat, stb.) is tudjuk közösen szerkeszteni.
Jelentsetek minél többet, segítsünk egymásnak!

Waze letöltése:
Waze a Google Play Store-ban
Waze az Apple AppStore-ban

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

ÁNYK - Backup/Restore - Mentés visszatöltés.

Működik minden, csak olyan Fonák Tamás módon... Itt valahogy ez a dolog fordítva van? Ha nem értenéd most meg, akkor majd megérted később, csak figyelj! Először is, kell két gép! Az egyiket nevezzük mondjuk régi gépnek, a másikat új gépnek. Ezenkívül szükség van még az ÁNYK programra is (Ez az új gépen még lehet hogy nincs fent), de ennek futtatásához viszont JRE kell! Mentés: A régi gépen az ÁNYK programban a "Szerviz" menü allatt  a "Fájlműveletek a mentés könyvtárban" menü almenüjében válaszd ki a "Másolás a mentés könyvtárból" almenüt. 1. Kiválasztani mindent (Ctrl-A) 2. Meg kell adni a könyvtárat ahová menteni akarsz. 3. Másolás gomb... Ha "sok" anyag van benne, akkor sokáig tart. Nagyon sokáig.... Visszatöltés: Az új gépen az ÁNYK programban a "Szerviz" menü allatt  a "Fájlműveletek a mentés könyvtárban" menü almenüjében válaszd ki a "Másolás a mentés könyvtárba" almenüt. 1. Meg kell adni a könyv

Apple Mac, Kamu mac, Hackintosh, és a jó magyar billentyűzet! Felcserélt 0 és Í esetén is... :)

Ki ne találkozott volna azzal, hogy PC billentyűzetet akart volna használni a Mac-hez. Mert attól függ, milyen oprendszert használunk, hogy milyen gomb megnyomására valójában mi jelenik meg! Nekem egy kicsit uncsi már, hogy a PC keyboard nem a kiosztásnak megfelelően működik, ha Mac-kel használom. Már miért kellene megtanulnom megint egy kiosztást? Találtam ukelele keyboard layout editort, majd készen is találtam ilyen fájlt! csak be kell másolni a ~/Library/Keyboard Layout könyvtárba, majd hozzáadni mint billentyűzet! Így csak neked lesz, de ha a /Library/Keyboard Layout könyvtárba másolod, akkor yó lesz mindenkinek is! Tök jó! Aztán történt egyszer, hogy megnyomtam a "0" gombot. Hogy mi jelent meg? Természetesen nem a "0" hanem "í" Persze fordítva is! azaz az "í" helyett a "0" és az "Í" helyett persze hogy a "§" Kicsit uncsi így :( Szóval... Lehet mindenféle kext dolgokkal nyomulni, vagy használod e

Ext2 Ext3 Ext4 fájlrendszer akár Windows alatt? Írhatóan? Persze olvashatóan is!

Belefutottam egy EXT2FS mentés EXT4 mentési problémába, és a linuxos gépemen éppen valami más volt... Eddig nekem ez gondot jelentett, de mint kiderült, csak azért, mert nem tudom az internetes keresőket jól használni. Ez egy Windowshoz kifejlesztett EXT2FS driver, és hibátlanul működik! Nos... Ez a cucc zseniális! Amit támogat, mint file system: ext2 ext3 ext4 htree index uninit_bg A leírás szerint csak XP/2K/Vista/Win8 32/64 bit változataival működik csak, de nekem kiválóan működött Windows 10/64 alatt is! Van hozzá külön volume manager is! Egyszerű használni, és nagyon hatékony! Töltsétek le innen Gratula a fejlesztőknek!